آیینه ایام
ما را در سروش دنبال کنید
یاران آب در چهارمحال و بختیاری
پژوهش و فناوری


حوزه فعاليت‌هاي واحد


کد مطلب: 349234
آيين تکريم و معارفه رئيس جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري برگزار شد
تاریخ انتشار : 1397/07/10 15:10:41
با حضور معاون هماهنگي و امور مجلس جهاد دانشگاهي، معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري، مديرکل امور واحدها، پژوهشکده‌ها و سازمان‌هاي جهاد دانشگاهي و مسئولان استاني رئيس جهاد دانشگاهي استان معرفي شد.

آيين تکريم و معارفه رئيس جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري برگزار شد


به گزارش روابط عمومي جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري، جعفر مرداني 10 مهرماه در اين آيين، با اشاره به عمليات روز گذشته سپاه پاسداران، با اشاره به اينکه  امروز دانشگاه‌هاي کشور از رکود و خمودگي فاصله دارند، اظهار کرد: دانشگاه‌ها بايد داراي سه ويژگي شاخص باشد که با توجه به مطالعات علمي و پژوهشي در دانشگاه‌ها علاوه بر نشاط علمي، شاهد پيشرفت و نشاط اقتصادي، اجتماعي در بعد ملي و بين‌المللي خواهيم بود.
مرداني ادامه داد: نشاط فرهنگي و معنويت در دانشگاه‌هاي کشور وجود دارد که اين وجه تمايز دانشگاه‌هاي ايران با دانشگاه‌هاي کشورهاي غربي است و اين امر  عامل پيشرفت در بعد نشاط علمي، فرهنگي و معنويت خواهد بود.
وي تاکيد کرد: نشاط سياسي موجب افزايش مسائل سياسي و بصيرت‌شناسي خواهد شد که اين موضوع نيز در دانشگاه‌ها وجود دارد.
معاون استاندار گفت: جهاد دانشگاهي نهادي است که پيشرفت‌هاي علمي و پژوهشي خوبي را در کشور و استان داشته و به عنوان نهادي مقدس در جمهوري اسلامي مي‌تواند منشا خير و برکتي در استان باشد، همچنين توانسته در حوزه‌هاي مختلف با توجه به پتانسيل‌هايي که در استان وجود دارد موفقيت‌هايي را کسب کند.
وي با اشاره به اينکه لازم است در حوزه آموزشي يک قدم فراتر رفته و مجموعه دانشگاه‌ها را با جامعه و صنعت پيوند دهيم، تاکيد کرد: اين شاخصه‌ها در جهاد دانشگاهي وجود دارد.
مرداني با اشاره به اينکه جهاد دانشگاهي مي‌تواند پويا، فعال و با تحرک باشد، خاطرنشان کرد: اين نهاد مي‌تواند با ارائه طرح‌ها و فرايندها به منظور توسعه همه‌جانبه استان، مسائل و مشکلات را کاهش دهد.
در ادامه سرپرست  جهاد دانشگاهي استان اظهار کرد: مديري موفق است که براي نظام، انقلاب اسلامي و مردم اثر بخش باشد.
سيروس رضايي افزود: جهاد دانشگاهي نهادي عمومي، غير دولتي و انقلابي است که مورد توجه و عنايت رهبري بوده و از اين مجموعه به عنوان مولود انقلاب ياد مي‌شود.
وي گفت: جهاد دانشگاهي در کنار ساير مراکز آموزشي و پژوهشي و حوزه فرهنگي و پژوهشي گام برداشته است.
رضايي ادامه داد: در حوزه فرهنگي بايستي برنامه‌ريزي دقيقي متناسب با نيازهاي استان و دانشجويان صورت گيرد و اين حوزه تقويت و به تمام دانشجويان خدمت ارائه شود.
وي با اشاره به وجود پنج آموزش کوتاه مدت در استان، تصريح کرد: خدمات خوبي به هم استاني‌ها ارائه شده که در اين حوزه نيز برنامه‌ريزي دقيقي به منظور توسعه مراکز آموزشي صورت خواهد گرفت.
وي با اشاره به وجود ۴۰ هزار دانشجو در سطح استان، تصريح کرد: اميد است بتوان در آينده تعامل خوبي با دانشجويان استان داشته باشيم و خدمات آموزشي دوره‌هاي کوتاه مدت اين نهاد را به آن‌ها ارائه دهيم.
رضايي ادامه داد: بايد در زمينه پژوهشي که نياز بوده و براي توسعه استان مهم است گام برداشت، همچنين از ظرفيت پژوهشگران دانشگاه‌ها استفاده کرد.
رئيس سابق جهاد دانشگاهي استان نيز  اظهارکرد: توسعه بايد از مسير دانش و پژوهش عبور کند و اين امر محقق نخواهد شد جز اينکه دستگاه‌ها مراکز تحقيقاتي را در کنار خود ببينند.
وحيد خليلي اردلي خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهي با دارا بودن تجربه ملي و استاني در توسعه دانش‌بنيان استان نقش بسزايي دارد.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آموزش‌های کوتاه‌مدت و دانشگاهی


 
دبیرخانه مشاغل خانگی
مسابقات فرهنگی

سامانه ها
اتوماسیون اداری (لینک 1)
اتوماسیون اداری (لینک 2)
آمار سایت
امروز
2303
دیروز
2103
هفته
11829
کل
461935
 
 
 
 
تمام حقوق برای :: جهاد دانشگاهی واحد چهار محال و بختیاری :: محفوظ است. تلفن تماس: 33380722  -  038   فاکس: 33380316  -  038